Region Vallnord, Pal i Arsinal

Doliny Vallnord to perfekcyjnie przygotowane trasy narciarskie i najlepsze warunki śniegowe w Księstwie. Arsinal i Pal to dwa sektory narciarskie połączone nowoczesną 50 osobową koleją linową. Oferują łącznie 63 km tras na wysokości 1550-2560 m.n.p.m. Znajdziemy tu 4 trasy czarne, 16 tras czerwonych, 15 tras niebieskich i 7 tras zielonych oraz najwyższej klasy snowpark. Doskonały teren dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Początkującym na pewno do gustu przypadną stoki zaprojektowane specjalnie do nauki jazdy, ogródki śnieżne oraz teren przystosowany do bezpiecznej jazdy. Pozostali narciarze docenią zróżnicowane i co najważniejsze niezatłoczone stoki.

Sektor Arcalis

 

Ukrytym skarbem Andory jest spokojny, położony na wysokości 1950-2625 m.n.p.m., oferujący 30 km długich tras, sektor Arcalis, który dołączył do Grandvaliry od sezonu 2019/2020. Miejscowi zgodnie odpowiadają , że to najlepsze miejsce dla freeriderów w Andorze. To właśnie tutaj znajduje się jedna z najznakomitszych tras, na której co roku organizowane są zawody będące częścią freeridowego World Tour Arcalis. To także miesjce gdzie dobrze jeżdżący narciarze i snowboardziści mogą spróbować swoich sił, uczestnicząc w wyprawie heliskiing / heliboarding. 

 

Region Grandvalira

 

Grandvalira – drugi obok Vallnord ośrodek narciarski Andory. Za sprawą urozmaiconych tras, malowniczych krajobrazów i doskonałej pogody z niemal 300 dniami słonecznymi w roku Grandvalira należy do jednych z najciekawszych regionów narciarskich.

Ośrodek obejmuje sześć stacji narciarskich: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa, które połączone są ze sobą siecią ponad 60 nowoczesnych wyciągów. Oferują one ponad 200 km tras narciarskich, które położone są na wysokości 1 710 – 2 560 m n.p.m. Niewątpliwą zaletą tego regionu jest możliwość przemieszczania się pomiędzy wszystkimi stacjami bez konieczności odpinania nart!

Każdy narciarz znajdzie tu coś dla siebie. Trasy są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Rozległość i różnorodność terenów narciarskich gwarantuje wspaniałą jazdę zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Na ambitnych miłośników białego szaleństwa czekają tu trasy z homologacją FIS, heliski oraz tereny freeride. Początkujący i lubiący bardziej rekreacyjną jazdę znajdą tu szerokie, łagodne trasy na których mogą cieszyć się długimi zjazdami, podziwiając jednocześnie okoliczne krajobrazy.

Grandvalira oferuje 14 tras bardzo łatwych, 21 tras łatwych, 26 tras trudnych i 6 tras bardzo trudnych.