O wyprawie

 

Dlaczego warto?

 

 

ü  Stołeczne Hanoi ze świątyniami chińskimi wśród jezior i dzielnicą Old Quarter

ü  Jazda rowerem w Delcie Rzeki Czerwonej i w rejonie Mai Chau wśród  tarasowych pól ryżowych i wapiennych wzgórz porośniętych dżunglą

ü  Rejs po Zatoce Halong wśród skalnych wysp, jeden z cudów natury

ü  Cytadela i grobowce cesarzy w Hue, byłej stolicy Wietnamu

ü  Dawne centrum kupiectwa w Hoi An i przejazd rowerami po lokalnych drogach

ü  Sajgon: kosmopolityczna metropolia z przykładami architektury kolonialnej

ü  Trasy rowerowe wśród kanałów, plantacji owoców, upraw ryżu i lokalnych wiosek w Delcie Mekongu, jednej z największych na świecie

 


 

Program:

Dzień 1

Spotkanie w Warszawie i wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przelot nocny.

Dzień 2

Przylot do stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po dzielnicy Old Quarter, najstarszej w mieście. Jeśli czas pozwoli, wieczorem pójdziemy na przedstawienie tradycyjnego wietnamskiego teatru lalek na wodzie. Po kolacji nocleg w hotelu w Hanoi.

Dzień 3

Zwiedzanie Hanoi. Zobaczymy m.in. chińską świątynię Ngoc Son położoną na Jeziorze Hoan Kiem; Świątynię Literatury, jedną z najładniejszych w Hanoi, więzienie Hoa Lo, gdzie przetrzymywano amerykańskich jeńców. Spróbujemy także wejść do mauzoleum Ho Chi Minha, legendarnego przywódcy Wietnamu. Późnym popołudniem przejazd do Mai Chau, prowincjonalnego regionu leżącego na południe od Hanoi. Krajobraz zdominowany jest tu przez płaskie doliny otoczone stromymi wapiennymi górami z roślinnością tropikalną. Po kolacji nocleg w obiekcie homestay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, kolacja.

Dzień 4

Cały dzień spędzimy w okolicy Mai Chau. Znajdują się tu strome wapienne wzgórza i pasma górskie, a płaskie dna dolin wypełnione są zielonymi polami ryżowymi. Przejedziemy rowerami wzdłuż lokalnych dróg w dolinach i miniemy wiele małych wiosek zamieszkałych przez mniejszości etniczne. Po drodze czeka nas lunch. W dolinie Mai Chau zobaczymy wiele domów na palach i bardzo malownicze krajobrazy. Wieczorem pokaz tańców folklorystycznych. Nocleg w tradycyjnym domu na palach u rodziny wietnamskiej.

Dystans na rowerach: około 40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się do Nho Quan. Stąd pojedziemy rowerami wzdłuż prowincjonalnych dróg poprowadzonych w sąsiedztwie malowniczych wzgórz wapiennych. Lunch zjemy w lokalnej restauracji w jednej z wiosek po drodze. Następnie pojedziemy na rowerach dalej w stronę Hoa Lu i Tam Coc przez okolice gdzie dominują wapienne skały. Wieczorem osoby chętne mogą udać się na masaż (ok. 7 USD). Nocleg w hotelu w Ninh Binh.

Dystans na rowerach: około 35 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6

Rano po śniadaniu popłyniemy łodziami wiosłowymi poprzez istny labirynt wapiennych wzgórz z naturalnymi jaskiniami. Będzie to ciekawe przeżycie, jako że rejon ten jest nazywany „Zatoką Halong na lądzie”. Odosobnione, skalne masywy rozdzielone są polami ryżowymi. Po południu udamy się w drogę w kierunku Zatoki Halong. Po drodze zatrzymamy się w prowincji Thai Binh, która leży w delcie Rzeki Czerwonej. Tutaj na rowerach odwiedzimy pagodę Keo, uważaną za jedną z najładniejszych w północnym Wietnamie. Będzie też okazja aby popedałować wzdłuż wiosek leżących na obszarze delty. Wieczorem dotrzemy do Halong City nad morzem. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerach: około 30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 7

Po śniadaniu zaokrętujemy się na statek, którym ruszymy w rejs po Zatoce Halong, uważanej za jeden z cudów natury. Będziemy podziwiali fantastyczny krajobraz setek skalistych wysp wyrastających pionowo z tafli wody. Niektóre porasta roślinność tropikalna, a wiele z nich ma ciekawe, oryginalne kształty. Odwiedzimy jedną z najciekawszych jaskiń na terenie Zatoki, a na lunch będziemy mogli spróbować świeżych owoców morza. Po południu wrócimy do Hanoi i ruszymy w podróż nocnym pociągiem do Hue. Nocleg w wagonie sypialnym.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Dzień 8

 

Przyjazd rano do Hue, dawnej stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu przejazd na rowerach do cytadeli. Kiedyś była ona jedną z największych budowli militarnych w tej części kraju. Po południu pojedziemy nieco poza miasto odwiedzając kilka lokalnych wiosek po drodze. Odwiedzimy bardzo ładną Pagodę Thien Mu. Wzniesiono ją w XVIIw i obecnie jest symbolem Hue. Powrót do hotelu na rowerze. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerach: około 30-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 9

Przejazd z hotelu do grobowca cesarza Tu Duc. Następnie już na rowerach odwiedzimy wioskę Thuy Bieu z zabudową typową dla tego regionu. Podziwiać będziemy prowincjonalne krajobrazy Wietnamu. Zobaczymy lokalne przydomowe ogrody, mieszkańców wiosek pracujących na roli, a także miejscową wytwórnię kadzideł. Po południu pojedziemy w stronę Danang. Po drodze pokonamy górską przełęcz, z której podziwiać można widoki na wybrzeże i długie plaże. Wieczorem dotrzemy do Hoi An. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerach: około 35-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzimy pieszo zabytkową część miasta, m.in. kryty most japoński, stary dom kupiecki i lokalny targ. Po południu wyjedziemy poza miasto i poznamy okolice jeżdżąc rowerem po lokalnych drogach i mijając małe, senne wioski. Na sam koniec dotrzemy na plażę Cua Dai nad samym morzem. Krótki odpoczynek na plaży i następnie powrót do hotelu na rowerze. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerze: około 25-30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 11

Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko w Danang i polecimy do Ho Chi Minh City, największego miasta w Wietnamie, które kiedyś nosiło nazwę Sajgon. Z lotniska przejedziemy do hotelu. Tego dnia zwiedzimy miasto. Zobaczymy kilka interesujących obiektów w tym budynki kolonialne m.in. Pałac Reunifikacji, katedrę Notre Dame, budynek poczty głównej, meczet. Na koniec dnia odwiedzimy także Muzeum Wojny. Jeśli czas pozwoli, zajrzymy też na tętniący życiem targ Ben Thanh. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 12

Po śniadaniu pojedziemy w stronę Delty Mekongu, gdzie rozpoczniemy jazdę na rowerach wśród plantacji owoców i licznych wiosek ukrytych pomiędzy licznymi kanałami i polami ryżowymi. Będziemy mogli przyjrzeć się z bliska codziennemu życiu lokalnych mieszkańców. W dalszej części dnia wsiądziemy na łódź i popłyniemy jedną z odnóg Mekongu, zatrzymując się po drodze przy licznych manufakturach. Będzie to ręczna wytwórnia cegieł zakład przetwarzania kokosów, miejsce, gdzie produkuje się tradycyjne wietnamskie maty. Chętni będą mogli spróbować swych sił w tym rzemiośle. Odbędziemy krótki spacer po okolicy, by następnie przyjdzie czas na przejażdżkę pojazdami o nazwie xe loi (rodzaj motorikszy) aż do naszego dzisiejszego miejsca noclegowego. Weźmiemy udział w lekcji gotowania lokalnych dań takich jak kurczak w kurkumie z trawą cytrynową czy sałatka z lokalnej papai. Nocleg w tradycyjnym domu u rodziny wietnamskiej.

Dystans na rowerze: około 45 km; wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 13

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą dzisiejszą trasę rowerową podążając lokalnymi, wąskimi dróżkami wśród licznych plantacji i palm kokosowych. Mijać będziemy lokalne domostwa skryte wśród bujnej roślinności, gdzie życie toczy się w sąsiedztwie rzek i kanałów. Pokonamy wiszące mosty, a szersze kanały i rzeki będziemy mogli przekroczyć korzystając z żeglugi promowej. Wszelkiego rodzaju łodzie i statki to jedne z najpopularniejszych form transportu w Delcie Mekongu. Na koniec dnia dotrzemy do Can Tho. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerze: około 30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14

Rano odwiedzimy pływający targ Cai Rang: największy i najbardziej znany w całej Delcie. Miejscowi sprzedawcy oferują tu swoje produkty prosto z łodzi: trzcinę cukrową, warzywa, arbuzy, mango, kokosy i wiele innych. Warto skosztować ananasów: podobno najsłodszych i najbardziej soczystych w całym Wietnamie! W dalszej części dnia będziemy jeździli rowerami po lokalnych drogach mijając lokalne wioski, plantacje owoców i niezliczoną ilość pól ryżowych. Po południu przejazd do Cai Be i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.

Dystans na rowerze: około 35-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

 

Dzień 15

Rano po śniadaniu rozpoczniemy nasz ostatni dzień na rowerze. Pojedziemy lokalnymi drogami wśród małych wiosek na wyspie Tan Phong. Po drodze zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji. Po południu przejazd z powrotem do Ho Chi Minh City. Nocleg w hotelu lub (w zależności od rozkładu lotów) późnym wieczorem przejazd na lotnisko na samolot do Europy.

Dystans na rowerze: około 25-30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16

Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

 


 

Cena obejmuje:

 • Przelot wewnętrzny Danang - Ho Chi Minh City
 • Transport lokalny: przejazdy prywatnym wynajętym busem z kierowcą i klimatyzacją, pociągiem sypialnym, rejsy łodziami według programu; wsparcie pojazdu przewożącego rowery
 • Wypożyczenie roweru na miejscu
 • Noclegi w hotelach 2-3 gwiazdkowych, tradycyjnych domach wietnamskich, dopłata do pokoju 1-osobowego: 230 USD
 • Wyżywienie według programu: 13 śniadań, 3 lunche, 3 kolacje
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (poza Hanoi i Ho Chi Minh City)
 • Opiekę przewodnika w języku polskim oraz lokalnego przewodnika wietnamskiego
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Przelot Warszawa - Hanoi; Ho Chi Minh City - Warszawa (od 3900 zł)* kupowany po potwierdzeniu wyjazdu
 • Wyżywienia: poza wskazanym w programie (ok. 230 USD)
 • Biletów wstępu: w Hanoi i Ho Chi Minh City (ok. 30 USD)
 • Wizy wietnamskiej: (200 PLN)
 • Atrakcji fakultatywnych: masaż w Mai Chau (7 USD)
 • Zwyczajowych napiwków (ok 50USD)

 

Liczba uczestników: 9 - 18 osób

 

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

Pozostała część płatna na 30 dni przed wyjazdem,

1100 USD płatna na konto wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłat