O wyprawie

 

Dlaczego warto?

 

 

ü  Rejs i zakwaterowanie na prywatnym statku między bajkowymi chorwackimi wyspami 

ü  Brač z uroczymi zatokami i najsłynniejszą plażą w kraju - Złotym Rogiem

ü  Park Narodowy Mljet - najbardziej zielona ze wszystkich "Wyspa Miodowa" 

ü  Korčula z historycznym miastem o tej samej nazwie, w którym miał urodzić się Marco Polo

ü  Hvar - najdłuższa chorwacka wyspa z polami lawendy i malowniczą stolicą

ü  Półwysep Pelješac i wyspa Šolta z pocztówkowymi widokami

ü  Starożytne i weneckie miasteczka o niezwykłej atmosferze

ü  Śródziemnomorska kuchnia w wydaniu chorwackim, z winami z endemicznych odmian

ü  Niepowtarzalna morska i rowerowa przygoda na Adriatyku!

 


 

Program:

Dzień 1

Zbiórka w Krakowie ok godz. 16:00, nocny przejazd do Chorwacji. Możliwość dołączenia w Katowicach.

Dzień 2

Pučišća - Pražnica - Gornji Humac - Bol - ok. 27 km na rowerze

Przyjazd do Splitu przed w godzinach porannych i zaokrętowanie na statku, który będzie naszym domem przez najbliższy tydzień. Wypłynięcie wczesnym popołudniem i lunch na pokładzie w drodze na wyspę Brač, podczas której zrelaksujemy się po długim przejeździe autobusem. Na ląd zejdziemy w jednej z najpiękniejszych małych osad w Europie - Pučišća. Po kilku chwilach na zwiedzanie tego urokliwego miejsca, znanego z długiej tradycji kamieniarskiej, niejako na rozgrzewkę przed trasami czekającymi nas w kolejnych dniach przetniemy wyspę na rowerze. Zjedziemy do miejscowości Bol, słynnej ze wspaniale położonego klasztoru dominikańskiego i jednej z najpiękniejszych plaż w Europie - Złotego Rogu. Nocleg na statku w Bol.

Wyżywienie tego dnia: obiad

Dzień 3

Jelsa - Poljica - Zastražišće - Gdinj - Bogomolje - Sućuraj - ok. 50 km na rowerze

Po śniadaniu wypłyniemy w poranny rejs w kierunku najdłuższej chorwackiej wyspy - Hvaru. Nasz punkt startowy dla jazdy na rowerze to mała, malownicza zatoka po północnej stronie wyspy. Rozpoczniemy od podjazdu na najwyższy punkt trasy, by następnie zjeżdżać w kierunku wysuniętego najdalej na wschód punktu wyspy Hvar - Sućuraj, gdzie czekać będzie nasz statek. Stamtąd popłyniemy w kierunku drugiego co do wielkości półwyspu chorwackiego Pelješac i uroczej osady Lovišta. Kolacja na pokładzie i nocleg na statku w Lovišcie.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 4

Lovište - Kućište - Orebić - Donja Banda - Potomje - Trstenik - Žuljana - ok. 52 km na rowerze

Nasz przejazd rowerowy czwartego dnia można nazwać zarówno trasą winną, jak i trasą widokową. Po śniadaniu wyruszymy w kierunku miejscowości Orebić, miasta marynarzy i kapitanów. Przez pierwsze kilka kilometrów czeka nas wspinaczka, a następnie zjazd z unikalnymi punktami widokowymi na archipelag Korčula. Za Orebiciem wjedziemy na obszar, na którym rosną najsłynniejsze chorwackie odmiany winnej winorośli. Przekroczymy tunel Dingač na południową stronę Pelješca by kontynuować jazdę przez winnice do Trstenika i Žuljany. Posiłek na pokładzie i nocleg na statku w Žuljanie.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 5

Po drogach Parku Narodowego Mljet - ok. 37 km na rowerze

Śniadanie podczas rejsu z Trstenika na Mljet, najbardziej zieloną chorwacką wyspę znaną również jako Wyspa Miodowa. Park Narodowy Mljet to przepiękny obszar o niepowtarzalnym uroku, z dwoma połączonymi ze sobą jeziorami słonowodnymi, bujną roślinnością, niezwykłym wyglądem powcinanego wybrzeża, klifów i licznych wysepek. Przejedziemy między innymi wokół słonowodnego jeziora, wewnątrz którego znajduje się kolejna wyspa z klasztorem benedyktynów z XII wieku. Będzie okazja, by odświeżyć się w wodach jeziora. Po południu rejs do Korčuli i wolny wieczór w mieście Marco Polo. Kolacja na pokładzie i nocleg na statku w Korčuli.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 6

Korčula - Žrnovo - Pupnat - Smokvica - Blato - Vela Luka - ok. 55 km na rowerze

Po śniadaniu wyruszymy na jedną z dłuższych tras na wyjeździe, która poprowadzi nas przez całą wyspę Korčula. Podjedziemy do miejscowości Žrnovo, a następnie do najstarszej osady na wyspie, Pupnat, gdzie znajduje się najwyższy punkt na trasie. Zjedziemy na południową stronę Korčuli i podążymy drogą między jedną z najpiękniejszych zatok na wyspie a stromymi klifami ponad nią. Dalej popedałujemy przez liczne gaje oliwne i winnice obsadzone jedną z najbardziej znanych miejscowych odmian winorośli - Pošip. Zrobimy krótką przerwę w urokliwej Smokvicy w połowie drogi, po czym zjedziemy do morza i odświeżymy się na jednej z licznych ukrytych plaż kamienistych. Podjedziemy do punktu widokowego nad miejscowością Blato i na koniec zjedziemy w kierunku naszego celu – miejscowości Vela Luka. Kolacja na pokładzie i nocleg na statku w Vela Luka.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 7

Hvar - Milna - Stari Grad - Vrboska - Jelsa - Stari Grad - ok. 45 km na rowerze

Rano rejs z Vela Luka do miasta Hvar i śniadanie. Czas na krótkie zwiedzanie Hvaru, bajkowego miasta z jego architekturą, piękną przyrodą i łagodnym klimatem. Następnie popedałujemy z Hvaru na drugą stronę wyspy, do miejscowości Stari Grad. Miniemy rosnącą tu i ówdzie lawendę ciesząc się widokiem na sąsiednie wyspy i kontynent. Po przerwie w Starim Gradzie udamy się na popołudniową przejażdżkę do dwóch pereł Hvaru - Jelsa i Vrboska oraz na równinę Stari Grad, gdzie starożytny grecki podział ziemi został zachowany do dziś, podobnie jak system dróg i działek. Kolacja na pokładzie i nocleg na statku w Starim Gradzie.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 8

Stomorska - Gornje Selo - Srednje Selo - Donje Selo - Maslinica - Stomorska - ok. 37 km na rowerze

Ostatni dzień rozpoczniemy rejsem ze Starego Gradu na wyspę Šolta. Po śniadaniu wyruszymy rowerem z miejscowości Stomorska do najwyższego punktu wyspy - wsi Gornje Selo, podziwiając widoki po obu stronach wyspy i napawając się zapachami śródziemnomorskiej roślinności. Stamtąd wyruszymy do Maslinicy w zachodniej części wyspy. Po krótkiej przerwie na kąpiel i relaks, pojedziemy z powrotem do Stomorskiej. Rejs do Splitu. Kolacja na pokładzie i wolny wieczór w mieście Dioklecjana. Nocleg na statku w Splicie.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiad

Dzień 9

Po śniadaniu i pożegnaniu z załogą wyokrętujemy się i przepakujemy do autobusu, po czym wyruszymy w drogę powrotną do Polski.Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie jednego z klejnotów Chorwacji, Parku Narodowego Plitwickich Jezior. Nocny przejazd do kraju. 

Wyżywienie tego dnia: śniadanie

Dzień 10

W godzinach porannych przyjedziemy do Krakowa (możliwość odłączenia się w Katowicach), gdzie zakończymy nasz wyjazd.

 


 

Cena obejmuje:

 • Rejs wyczarterowanym statkiem z miejscową załogą, klimatyzacją i dostępem do internetu Wi-Fi
 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w dwuosobowych, klimatyzowanych kajutach na statku, kajuty bez prywatnej łazienki
 • Wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych, 6 trzydaniowych kolacji i 1 trzydaniowy lunch według programu, woda pitna 
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na TFG - 10 PLN oraz składkę na TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym (ok. 10-15 EUR/os./dzień)
 • Napojów do posiłków
 • Kosztów uczestnictwa w programie (m.in. bilety wstępu, opłaty portowe, miejscowe podatki, opłaty wjazdowe i parkingowe, zwyczajowe napiwki) - ok. 110 EUR
 • Wstępu do Plitwickich Jezior - ok. 30 EUR/os
 • Sugerowanego napiwku dla załogi - ok. 80 EUR/os
 • Opcji zakwaterowania w kajucie 1-os. - dla chętnych - w miarę dostępności tego typu kajut
 • Opcji zakwaterowania w kajucie z prywatną łazienką - dla chętnych - w miarę dostępności tego typu kajut, koszt to 800 PLN/kajuta
 • Wypożyczenia roweru - dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru: 300 PLN, a rower elektryczny to 170 EUR
 • Dopłata za transport roweru elektrycznego - 200 PLN (ilość takich rowerów na statku jest ograniczona do 5 szt.)

 

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych okoliczności program rejsu może ulec zmianie. Kapitan zastrzega sobie prawo do zmiany trasy bądź kolejności odwiedzanych miejsc.

 

 

Liczba uczestników: 15 - 35 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1000 PLN