Rowerem pośród winnic Alzacji

wycieczka rowerowa

 

 Terminy:

25.04 - 03.05.2020 Ostatnie miejsca!

04 - 12.07.2020

 

cena:  2490 zł   

 


Wycieczka dla wszystkich lubiących jazdę na rowerze! Naszym celem nie jest jednak przejechanie maksymalnej ilości kilometrów dziennie, ale łączenie przyjemności z jazdy na rowerze z poznawaniem regionu. Wybieramy dla Was najciekawsze trasy a program wyjazdu został tak przygotowany, aby znaleźć również czas na wypoczynek, zjedzenie posiłku, zrobienie zdjęć i nacieszenie się pięknymi widokami. 


 

Dlaczego warto? 

 • Strasbourg i Miluza
 • Malownicze miasteczka z pruskiej kraty: Colmar, Kayserberg, Riquewihr
 • Skansen wsi alzackiej
 • Szlak win alzackich
 • Doskonała kuchnia

 

Alzacja to region leżący na pograniczu Francji i Niemiec, który przez ostatnie 3 stulecia wielokrotnie przechodził we władanie to jednego, to drugiego z tych krajów. Dzięki temu wytworzyła się tam niespotykana mieszanka kulturowa łącząca to co najlepsze z obu narodów. Francuskie wina i niemiecka architektura sprawiają, że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Francji, a mnogość ścieżek rowerowych kusi co rok tysiące rowerzystów. Nasza baza w Ammerschwir jest idealnym punktem wypadowym na wycieczki w najciekawsze miejsca rejonu. Zwiedzimy Strasbourg, Miluzę i Colmar – największe miasta rejonu, ale najciekawsze będą rozliczne wioski i miasteczka z kolorowymi domami z muru pruskiego których okna przyozdabiają donice pełne kwiatów. W wielu z nich zachowała się architektura i niepowtarzalny klimat dawnych epok – średniowiecza i renesansu. Pomiędzy tymi miejscowościami rozpościerają się winnice, w których wytwarza białe wina mające opinię jednych z najlepszych na świecie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wycieczkę, znajdziemy także czas by na kilka chwil zawitać do Szwajcarii i zwiedzić Bazyleę.

 

UWAGA: Dzienne dystanse do pokonania rowerem na tej wycieczce są nieznacznie wyższe od przeciętnych na naszych wyjazdach. Proszę się jednak nie martwić. Trasy biegną praktycznie cały czas po płaskim, a towarzyszący nam autokar w każdej chwili może podwieźć osobę mającą słabszy dzień.

 

WOGEZY 

To pasmo górskie wyglądem przypominające nieco nasze Bieszczady. Nagie, łagodne szczyty nazywane tutaj balonami, wyglądają wypisz wymaluj jak bieszczadzkie połoniny. Spore różnice widać za to u podnóża gór, gdzie na zboczach rozpościerają się winnice. Większość naszych tras biegnie dolinami, wzdłuż rzek i kanałów, jednak krajobraz na horyzoncie będą przez cały czas umilać nam te malownicze góry.

 

KUCHNIA ALZACJI 

To wybuchowa wręcz mieszanka wpływów francuskich i niemieckich z niewielkim akcentem szwajcarskim. Pomimo iż region słynie z doskonałych białych win, to piwo również jest tu niezwykle popularne a tutejsze browary, zlokalizowane głównie w okolicach Strasbourga produkują trunek bardzo wysokiej jakości. Jedno z przysłów alzackich mówi że w Niemczech zjesz dużo, ale mało smacznie, we Francji smacznie, ale nie dużo, zaś w Alzacji pojesz dużo i smacznie zarazem. W trakcie naszego wyjazdu będziemy mieć sporo okazji by zatrzymać się w małych knajpkach czy restauracjach i popróbować lokalnych specjałów.


Program:

 

DZIEŃ 1: Przejazd do Francji 

Wyjazd z Warszawy o godzinie 18:00 (parking przed Kinoteką obok PKiN). Możliwość dołączenia w Poznaniu (ok. 22:30). Przejazd nocny w kierunku Francji

 

DZIEŃ 2: Rozgrzewka rowerowa do Strasburga i z powrotem

Illkirch – Strasburg – Illkirch - ok. 25 km na rowerze

Do naszej bazy dotrzemy około południa. Po przydzieleniu pokojów i krótkiej przerwie na toaletę ruszamy rowerami na zwiedzanie Strasbourga.

 

DZIEŃ 3: Rowerowym szlakiem win 

Ribeauville – Kintzheim – Obernai - ok. 51 km na rowerze

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania ruin zamku Ribeauville. Następnie podążamy rowerowym szlakiem win, który poprowadzi nas na północ do Obernai, przez rozliczne winnice oraz miejscowości słynące z wyrobu wina. Na zakończenie rowerowania odwiedzimy jedną z posiadłości, gdzie odbędzie się degustacja komentowana lokalnych trunków. Następnie już busem wrócimy do hotelu.

 

DZIEŃ 4: Średniowieczne zamki i Strasbourg

Zamek Haute - Koenigsburg – Zamek Kintzheim – Selestat – Illkirch - ok. 75 km na rowerze

Po śniadaniu przejazd busem (ok. godziny) do zamku Haute-Koenigsburg – doskonale zachowanej i niezwykle malowniczo położonej twierdzy. Po jej obejrzeniu wsiadamy na rowery i jedziemy na kolejny zamek – Kintzheim, gdzie atrakcją jest woliera orłów. Następnie kierujemy się na kanał reński, by po biegnącej przy nim ścieżce rowerowej dojechać do naszej bazy.

 

DZIEŃ 5: Alzackie perełki 

Kayserberg – Colmar – Guebwiller - Ungersheim - ok. 62 km na rowerze

Rano przejazd autokarem do Kayserberg. Po objeździe starówki jedziemy rowerami do Colmar, uznawanego za najpiękniejsze miasto w Alzacji. Następnie jedziemy przez pocztówkowy Guebwiller do Ungersheim by zwiedzić tamtejszy skansen wsi alzackiej. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd busem do naszej drugiej bazy - apartThotelu w Miluzie.

 

DZIEŃ 6: Przez granicę do Niemiec

Fryburg – Breisach am Rhein – Miluza - ok. 75 km na rowerze

Rano przejazd autokarem do Kayserberg. Po objeździe starówki jedziemy rowerami do Colmar, uznawanego za najpiękniejsze miasto w Alzacji. Następnie jedziemy przez pocztówkowy Guebwiller do Ungersheim by zwiedzić tamtejszy skansen wsi alzackiej. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd busem do naszej drugiej bazy w Miluzie.

 

DZIEŃ 7: Z wizytą u Helwetów

Bazylea - Miluza ok. 40 km na rowerze

Przejazd autokarem do szwajcarskiej Bazylei. Po zwiedzeniu starówki i wypiciu kawy wsiadamy na rowery i jedziemy rowerami wzdłuż Renu do Miluzy. Po południu gratka dla miłośników samochodów - zwiedzimy największe we Francji muzeum motoryzacji.

 

DZIEŃ 8: Czas wolny i wyjazd do Polski 

Ostatnie chwile w Alzacji możemy spędzić na spacerze po Miluzie lub zrobieniu ostatnich zakupów. Ok. godziny 12 wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy w drogę powrotną do Polski.

  

DZIEŃ 9: Powrót do Polski

W godzinach porannych powrót do Warszawy. Możliwość odłączenia się w Poznaniu.


CENA OBEJMUJE: 

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Warszawy), możliwość dołączenia w Poznaniu
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w apartamentach 2 os. typu studio z aneksem kuchennym
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

 

CENA NIE OBEJMUJE: 

 • Wyżywienia ok. 20-25 EUR/dzień
 • Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji oraz zwyczajowych napiwków
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (150 PLN)

 

LICZBA UCZESTNIKÓW:  15-30 osób

ZALICZKA PRZY ZGŁOSZENIU:  400 zł

Zapytaj o miejsca