Rejs Włochy - Sycylia - Wyspy Liparyjskie 2019

 

Zapraszamy na Sycylię!
Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, położona w jego europejskiej części. Sycylia – wyspa słońca, zamieszkana jest przez około 5 milionów mieszkańców. Wyspa ma bardzo ciekawe wybrzeże, przez co cieszy się popularnością wśród żeglarzy.
Niewątpliwie największą rzeszę żeglarzy przyciągają sąsiedujące z nią Wyspy Liparyjskie (dawniej zwane Eolskimi . Jest to grupa 7 głównych wysp i 10 mniejszych wysepek pochodzenia wulkanicznego położona na północ od Sycylii. Nasz rejs rozpoczniemy się z Palermo, czyli kulturalnej i turystycznej stolicy Sycylii, a dzięki temu nadarza się doskonała okazja do zwiedzenia tego klimatycznego miasteczka. Podczas rejsu zachwycimy się widokami majestatycznych szczytów górskich, zobaczymyu erupcję wulkanu, skorzystamy z kąpieli w siarkowych źródłach oraz skosztujemy włoskiej kuchni.


- Palermo: miasto wielokulturowe, warto zobaczyć m.in. Pałac Normanów, Kaplica Palatyńska, plac Quattro Canti, kościół San Giuseppe dei Teatini, Plac Pretoria z fontanną i blisko 50 rzeźbami dookoła niej
- Vulcano: wyspa termalnych źródeł. Jej powierzchnia zajmuje 21 km². Vulcano oraz Stromboli, o której napiszemy później to dwie wyspy posiadające czynne wulkany
- Lipari jest największą wyspą archipelagu, jej powierzchnia liczy 37 km².
- Panarea: najmniejsza wyspa z siedmiu głównych wysp archipelagu, której powierzchnia wynosi 3,3 km², biało niebieskie domki przypominają architekturę charakterystyczną dla Grecji
- Stromboli: wyspa o powierzchni 12,4 km², druga wyspa z czynnym wulkanem i najbardziej wysunięta na północ. Ze stożka wyspy możemy zaobserwować unoszący się dym. Wybuchy wulkanu, które występują tu co ok 15 minut najlepiej jest obserwować nocą z morza


WŁOCHY - SYCYLIA 2019

TERMIN TRASA DNI CENA
20.07 - 27.07.2019 PALERMO - WYSPY LIPARYJSKIE - PALERMO 7 2 295 OSTATNIE MIEJSCA!
27.07 - 03.08.2019 PALERMO - WYSPY LIPARYJSKIE - PALERMO 7 2 295  BRAK MIEJSC

 

RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
5% rezerwacja do 31.03.2019

CENA ZAWIERA:
opiekę skippera, realizację programu, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia na jachcie, opłat administracyjnych, paliwa do jachtu, opłat portowych, które pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro/osobę; sprzątania końcowego: 110 euro do podziału na załogę,transportu. Kaucja zwrotna: 100 euro/osoba. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu.


PLANOWANA TRASA 7-DNIOWEGO REJSU
PALERMO - WYSPY LIPARYJSKIE - PALERMO

- PALERMO
- FILICUDI
- SALINA
- STROMBOLI
- LIPARI
- VULCANO
- CEFALU
- PALERMO

Planowana trasa rejsu 7- dniowego jest jedynie orientacyjną i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.


Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu:
PALERMO: Marina di Villa Igiea

JACHT: Rejs odbędzie się na jachcie jednokadłubowym. ( Bavaria, Beneteau lub inny podobnej klasy)

WYŻYWIENIE NA JACHCIE PODCZAS REJSU - WŁOCHY SYCYLIA

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS

Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

 

https://www.globtourist.com/g/i/22/2264/lipari-3-0-768x1024.jpg